Adidasuju no. 1 


Objevila jsem adidas miCoach (jak by ne když teď jede reklama?). Jak název napovídá, adidas nás snaživce chce koučovat, a nejen snaživce ale i fotbalisty, rugbysty, tenisty a basketbalisty. Adidas vytvořil webovou stránku miCoach, aplikaci a produkty s tím spojené. Je to v podstatě to samé jako nike+ ale jiné. Tak zaprvé: stránka adidasu mi neseká celý počítač (i když to načítání není uplně nejlepší). Budu se snažit to popsat přehledně, ale je toho docela dost.

Nejdřív jsem objevila aplikaci, který je zdarma, pro cvičení s mobilem, který jde propojit s monitorem tepu a monitorem rychlosti (pro iPhone/iPod existuje HRM, tedy srdeční monitor, který s iPhonem bezdrátově komunikuje, cena okolo 2 tisíc). Navíc na vás aplikace mluví, radí kdy zrychlit a kdy zpomalit a snaží se motivovat. Hodně se to hodí při běhu, víte kalorie, rychlost, vzdálenost, no prostě obvyklé hodnoty, které většinou vědět chcete. Cvičit můžete podle pěti plánů: volný, assessment (postupně zvyšující se intenzita až na vrchol a pak snížení), modrý (lehká intenzita po celou dobu), zelený (zpočátku lehká, pak o něco vyšší a znovu lehká) a pogression (2x postupně zvyšující se intenzita až na vrchol a nakonec lehká intenzita). Komunikuje to samozřejmě s GPS.

micoach pacer bundle

Zaujalo mě to a tak jsem hledala dál, důležité jsou miCoach Pacer a miCoach Zone, obojí se tu prodává v setu. Pacer se vším všudy obsahuje sám sebe, monitor tepové frekvence, pás, krokové čidlo a klips na tkaničky a sluchátka - skrz které s vámi komunikuje a anglicky křičí co a jak. Navíc se dá připojit k mp3 přehrávači a pc (jak jinak). Celé to stojí okolo 2500,- a zda je to moc nebo málo nevím, je to velká cena ale zas ve srovnání s jinými hračkami je to podle mě levné. MiCoach Zone se vejde cenou do 1000,- a také měří tep pomocí hrudního pásu a barvou vám naznačí jaký máte tep a tak vám řekne i kolik spalujete ale to je vše. Pokud to dobře chápu, nekomunikuje ani s počítačem, miCoach stránkou ani s mobilem, takže je to jen pro ty, kdo opravdu ví, že nebudou v budoucnu vyžadovat víc než to dovede.

Stránka miCoach mým očím lahodí. Je zde přehledný kalendář, kam si můžu naplánovat cvičení a jednoduše s nimi manipulovat. Kdybych na sobě během cvičení pak měla pulsmetr, zapíše se mi to tam a vyhodnotí. Na stránce jsou také cvičební plány od adidasu, které jdou zapsat do kalendáře. Cviky jsou popsané i s videem, ale video mi třeba na notebooku blbne a nejde shlédnout (a přitom tablet od stejné firmy to zvládne). Už i to jsem začala zkoušet a brzo bude článek i o nich :-) Na stránce lze také zakreslit trasy a předpokládám, že by se tam měly zapsat trasy, které jsme ušli/uběhli se zapnutou GPS (ale možná taky ne). A pak jsou tam další motivační složky, forum, blog… ale není to zas až tolik komunitně motivující jako nike+ (což mě netrápí, výsledky ostatních mě nezajímají).

A teď tedy o co mi jde? Já nevím zda za miCoach pacer ty peníze vyhodit. Chci něco co to za mě hlídá a zapisuje a vyhodnocuje, chci abych to měla vše na tabletu v aplikaci a na internetu, chci něco co mě motivuje a chci mít přehled o svém tepu, který mě občas nesmyslně vyletí a já jsem zmatená a tímhle bych tomu mohla předejít a navíc vědět třeba i proč se to stává. Na tep mi stačí miCoach zone ale ten zase nic nikam nezapíše… říkám si, nestačí mi koupit si mobil s Androidem, nainstalovat aplikaci a cvičit s tím? Jenže pro Samsung žádný HRM neseženu. Takže mobil + miCoach zone? A chce se mi do toho vůbec jít? Docela jsem se nadchla a místo toho, abych byla jednoduše uspokojená, jsem ještě víc zmatená…

A nebyla bych šťastnější s něčím od Nike? A vyšlo by mě to levněji?


  


/