Adidasuju no. 3


Tentokrát o stránce micoach.com a cvičebních plánech. Tam jsem se zaregistrovala ještě než jsem koupila pacer, nastavila si údaje o postavě a prohlédla cvičební plány - například plány Getting started -> Strength and flexibility se dají cvičit i bez paceru, jde vlastně o kruhové posilování podle videí (které mi jde spustit jen na tabletu, trochu problémek). Zatím jsem ozkoušela jen Get Active, kde jsou cviky zaměřené tak nějak na celé tělo s více cviky na záda a stehna, posilování s lehkým strečinkem v průběhu… předpokládaný čas je 20 minut ale já to zvládám za 35 a jsem i zpocená ačkoli opakování cviků jsou v počtech 8, 6 a 5, což není moc… ale cviků je asi 20 :) Byly tam i cviky a jejich modifikace, které jsem dosud neznala.

image

Hlavní stránka. Nahoře tři cvičení, jedno co bylo splněno, druhé co čeká nebo bylo splněno dnes a třetí čekající… shrnutí kolik odcvičeno mám z jakého treninkového plánu a celkové shrnutí (celkový počet kcal, kilometrů…)

image

Výběr tréninkového plánu Orientation (běh), s výběrem délky a intenzity a naplánování na dny (to je dá v rozvrhu snadno upravit přetáhnutím)

image

Můj rozvrh, světle modré jsou již odcvičené :) Vlevo jsou vidět odkazy pro přidání aktivit a dokonce i vytvoření vlastního plánu např. podle času, vzdálenosti co chceme ujít/uběhnout, kalorii co chceme spálit a HLAVNĚ nejvíc super - vytváření intervalových tréninků

image

Intervalů je až 10 se zahřátím a dojezdem (modré čtverečky, tedy nízká intenzita). U každého se dá nastavit intenzita, délka a opakování

Dále je tu stránka se shrnutím, Achievementy (ale ještě nevím, jestli se to tak dá brát… no achievementy jsou něco navíc ne? ne jen sepsané kolik si toho uběhl a spálil) a fóra a skupiny ale mě to nezajímá takže do popisu se ani nebudu pouštět pokud nebude žádost. Důležité je také to, co se dá nastavit v nastavení… totiž krom věku, výšky, váhy, pohlaví a úředničin jako heslo a dostávání mailů také tepové zóny. 

Tyto zóny se pojí s intenzitou, o kterou se snažíte během cvičení… modrá nejnižší (zlepšuje zotavení - teď cituji miCoach stránku), zelená (optimálně spaluje kalorie), žlutá (nejlepší na cardio) a červená nejvyšší (zlepšuje rychlost a prostě dosahuje téměř maximálního tepu, přes který bychom neměli jít). Při cvičení pacer hlásí, zsa rychlit nebo zpomalit (někdy hlásí, že brzo budete muset zrychlit třeba na 9 z 10 a to trochu mate než si člověk zvykne)… po vyzkoušení přednastaveného výpočtu zón lze v nastavení upravit podle pocitu, jestli je to v červené zoně moc těžké a nepříjemné nebo jestli se v modré fakt nudíme… prostě pocitově si zony o trochu posunout výš či níž tak aby nám to sedlo. Což je super… žádné výpočty nenahradí vlastní pocit - ale až po ozkoušení, lidé mají tendence se přeceňovat nebo podceňovat bez toho znalosti jaké to bude.

Adidas koučuje

Vyzkoušela jsem Assessment běhání a plán Orientation (4x asi 10minutové lehké běhání). Assessment asi takhle: protáhla jsem se, zapnula pacer a začala dvouminutovou chůzí, jak mi ženský hlas nakázal. Po dvou minutách jsem dostala povel zrychlit na intenzitu 4 z 10, po dalších dvou na 5 a pak zase víc zase, až jsem se dostala do maxima (= měla jsem se dostat ale nedostala, už jsem nemohla a rozvázala se mi tkanička, takže stres :D). Na konci chůze 2 minuty 15 vteřin, celkový čas 13 minut, které utekly hrozně rychle… konečně nemusím nic sledovat a přemýšlet nad časem nebo počítat kilometry. Assessment vám upravuje zóny a tempo, podle něho vás pak koučuje takže je důležité si ho jednou za čas dát :)

image

Ve výsledcích jsem viděla, kdy jsem byla v jaké zóně, s jakou rychlosti v jaké vzdalenosti. Pokud vím, měla jsem být v červené asi 45 vteřin, po tom co mi bylo nakázáno vydržet v největší intenzitě, ale jak řikám, pro mě to byl problém a v červené jsem byla jen 10 vteřin. Já trénink fakt potřebuju. Jinak myslím dobré, graf souhlasí s mým vlastním pocitem tedy: běh intenzity 4 z 10 mi nešel, necítila jsem se v tom, měla jsem pocit, že nemůžu, pak jsem měla zrychlit a najednou jsou se dostala do mnohem lepší nálady a pocitu z běhu což je vidět i v grafu po 4. minutě, kdy se rychlé zvyšování tepu stabilizovalo a zvyšovalo se pomaleji. 

Při plánu Orientation cvičení pacer hlásí zda zrychlit, udržet či zvolnit. Navíc už jsem si nastavila, že chci každé 3 minuty hlášení o tom, jaký tep mám, jak daleko jsem uběhla atd. což mi moc pomáhalo. Ve výsledcích uvidíte také úspěšnost držení zón. Moje nic moc :) Ale může za to to, že nedokážu udržet modrou zónu. Zelenou jsem udržela po 3 minuty, jak se po mně chtělo jen trošičku jsem přesáhla až do žluté ale to jsem hned zvolnila, ovšem s modrou to nešlo, po chvilce mi tep vylítl ven a to i když jsem zpomalovala. Dohromady asi 4 minuty z 11 jsem byla mimo… Ale ve feedbacku mi píšou větu “Don’t you dare quit now.” a tomu odporovat nebudu :) Faktem je, že od středy, co miCoach mám jsem šla běhat každý den, takže mi to dodalo nadšení a motivaci :)

Ted mám vybraný trénink na 5kilometrový závod. No jo uvidíme, jestli někdy těch 5 uběhnu. Ale zatím jsem ráda, že vůbec zvednu zadek ze židle :)

Zatím nalezené mouchy miCoache


  


/